Tieto ostrovy sa skutočne oplatí navštíviť

Je cestovanie Vaším hobby? Keďže ste navštívili našu stránku, tak veríme, že áno. Vylihovanie na slnkom zaliatej pláži, skúmanie miestnych pamiatok či turistika skrz nádhernou prírodou. Hotový raj na zemi. A ak k tomu pridáte fakt, že uniknete ďaleko od ruchu veľkomiest a všetko naokolo bude akoby z rozprávky, asi nezaváhate ani na okamih. Čo takto dovolenka na ostrove? Dnes Vás pozývame na tie najkrajšie ostrovy sveta, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Nechajte sa inšpirovať, naplánujte si dovolenku alebo sa iba jednoducho zasnívajte.

Boracay Island, Filipíny

Tento sedem kilometrov dlhý a len kilometer široký ostrov v Pacifiku obýva okolo 5200 ľudí. Za návštevu stojí určite tunajšia piesočná pláž White Beach. Nájdete tu nádherné snehobiele mušle a navštíviť môžete tiež jaskyňu netopierov, mŕtvy prales alebo miestny trh so širokým sortimentom čerstvých rýb.

Sunset in El Nido, Palawan - Philippines

Bali, Indonézia

Bali je miesto ako stvorené pre cestovateľov a surfistov. Miestni obyvatelia Vás príjmu prívetivo a zaujímavé je aj tunajšie ubytovanie, ktoré je situované priamo v tropických záhradách.

Galapágy, Ekvádor

Galapágy nazývané aj Korytnačie ostrovy sú domovom úchvatného bohatstva fauny a flóry. Nájdete tu skutočne rozmanité druhy zvierat, ako sú napríklad delfíny, žraloky či chameleóny.

wave

 

Maui, Havaj

Tento Havajský ostrov je pomenovaný podľa polynézskeho boha Mauiho. Známy je tiež ako Magický ostrov. Úžasným miestom je tu údolie Iao. Celé je obklopené vysokými pohoriami, čo vytvára nádhernú panorámu. Ak cestujete za relaxom, môžete navštíviť obľúbenú pláž Kaanapali.

Veľká koralová bariéra, Austrália

Tvoria ju Austrálske ostrovy a je zapísaná v UNESCO. Nájdete tu celkom 14.000 druhov morskej fauny a vyše 400 druhov koralov. Turisti sa tu radi potápajú a veľmi obľúbené sú aj morské športy.

Tak ako? Vyberiete si? Toľko exotiky na jednom mieste a pestrá paleta možností, ktoré sa pred Vami otvárajú, garantujú doživotné spomienky. Veríme, že sa Vám podarí navštíviť aspoň jeden z týchto ostrovov a prajeme Vám, aby ste si pobyt naplno užili.

 

Zdroj: cestovanie.aktuality.sk

Foto: dollarphotoclub.com