Plavba jachtou: 5 gréckych ostrovov, ktoré treba vidieť

Plavba jachtou: 5 gréckych ostrovov, ktoré treba vidieť

Grécko je krajina bohatá na históriu a kultúru. Ak chcete tento rok brázdiť moria na jachte, odporúčame sa zamerať na grécke ostrovy. Pre mnohých je cestovanie po gréckych ostrovoch snom, ktorý sa môže stať skutočnosťou prostredníctvom plavby jachtou. Užívajte si slobodu pohybu na vlnách Egejského mora a odneste si úchvatné zážitky z nasledujúcich ostrovov.

1. Santorini

Santorini je ostrov vulkanického pôvodu. Vďaka fotogenickosti ide o jeden z najviac navštevovaných gréckych ostrovov a je snom hlavne pre romantické duše. Pri pobreží ostrova je vidieť, že po kúpe jachty na predaj miera námorníci najskôr k jeho brehom. Santorini je známe žiarivo bielymi domami s modrými strechami, ponúka úchvatné výhľady na kaldéru – zátoku obklopená strmými útesmi. Najviac očarujúce sú na ostrove západy slnka, kedy sa jeho lúče odrážajú od domčekov a vytvárajú nenapodobiteľnú atmosféru.

2. Mykonos

Nestačí vám súkromná party na lodi? Zakotvite na nejaký čas pri ostrove Mykonos. Ostrov je známy divokým nočným životom a nádhernými plážami. Mykonos je miestom, kde sa stretávajú krása a nikdy nekončiace večierky. Prechádzajte sa po úzkych uličkách mestečka s typickou architektúrou a objavujte skryté obchody a reštaurácie. Nezabudnite si užiť slnečné lúče na plážach, ktoré sú považované za najkrajšie na svete.

3. Rhodos

Rhodos je dostatočne veľký ostrov, aby pri jeho brehoch mohli kotviť rôzne veľké lode na predaj a prenájom. Ide o ostrov, ktorý mnohí navštívia pre bohatú históriu a kultúru. Rhodos má čo ponúknuť pre každého. Buď si prezriete staroveké pamiatky ako je Kolos, jeden zo siedmich divov sveta, alebo budete čas na ostrove využívať na objavovanie malebných uličiek v starom meste, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

4. Paros

Ak uprednostňujete miesta s pokojnou atmosférou a nádhernými plážami, Paros je pre vás ideálnym miestom. Oddýchnite si od rušného mestského života a strávte čas na bielej pieskovej pláži s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Paros je známy aj vďaka maličkým dedinkám rozsiatym po ostrove. V miestnych krčmách ochutnáte špeciality a porozprávate sa s domácimi. Budete sa cítiť ako praví ostrovania.

5. Korfu

Po doplnení preukazu vodca malého plavidla kapitánskymi skúškami, môže odkormidlovať vašu jachtu až na ostrov Korfu. Tento zelený ostrov s bohatou vegetáciou a nádhernými plážami je pokladom v Jadranskom mori. Poprechádzajte sa po starom meste Korfu, ktoré je obklopené hradbami a úzkymi uličkami plnými obchodov a reštaurácií. Okolo ostrova sa nachádza veľa pláži, niektoré z nich ponúkajú dosť súkromia na užívanie si romantiky po západe slnka.

Autor: Gabriela Kudláčová